Ανακοίνωση - ΔΙΕΞΟΔΟΣ

Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Το Κέντρο Πρόληψης « Διέξοδος» έχοντας μία πολυετή παρουσία στο χώρο της Εκπαίδευσης και στελεχωμένο από εξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό σε θέματα εξαρτήσεων, πρόληψης και προαγωγής της ψυχοκοινωνικής υγείας, συνεχίζει και αυτή την χρονιά να παρέχει τις υπηρεσίες του στην εκπαιδευτική κοινότητα με:

Παρεμβάσεις πρόληψης στο χώρο του σχολείου για μαθητές και

Παρεμβάσεις πρόληψης στο χώρο του σχολείου ή διαδικτυακά για γονείς

Θεματολογία: Ενίσχυση της Ψυχοκοινωνικής Υγείας παιδιών- μαθητών

Παρεμβάσεις πρόληψης στο χώρο του Κέντρου Πρόληψης ή Διαδικτυακά:

·        Ομάδες Γονέων, Βραχύχρονα Εργαστήρια με στόχο τη βελτίωση της επικοινωνίας στην οικογένεια και την ενίσχυση του γονεϊκού ρόλου, ως μέσου πρόληψης υιοθέτησης εξαρτητικών συμπεριφορών από τους νέους.

·        Ομάδες εφήβων

·        Ατομική και οικογενειακή Συμβουλευτική ψυχοκοινωνικής υποστήριξης

Οι υπηρεσίες μας παρέχονται δωρεάν.

Για συνεργασία και οργάνωση παρεμβάσεων απευθυνθείτε:

Δ/νση Επικοινωνίας: Πλατεία Αγ. Νικολάου 3, 2ος όροφος

Τηλ. Επικοινωνίας: 210-2409015, φαξ: 210-2409016

Η Επιστ. Υπεύθυνη του Κ.Π.

Γιάννα Ιωάννου

Ψυχολόγος/Στέλεχος Πρόληψης

Πατήστε στο παρακάτω ink για να διαβάσετε τη πλήρη ανακοίνωση του Κέντρου Πρόληψης "ΔΙΕΞΟΔΟΣ"

Ανακοίνωση "ΔΙΕΞΟΔΟΣ"